Aktualności

Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach (Podkarpackie). Na 10 mini wzgórzach, na powierzchni blisko 80 arów ustawiono 140 makiet drewnianych kościołów rzymskokatolickich, cerkwi greckokatolickich i prawosławnych z terenów płd.-wsch. Polski, płn.-wsch. Słowacji i zach. Ukrainy. Makiety świątyń z terenu Polski rozmieszczone są według lokalizacji na terenie zamieszkiwania przez poszczególne grupy etnograficzne sprzed II wojny światowej: Pogórzan, Dolinian, Łemków i Bojków.

Pomiędzy wzgórkami zwiedzający mają do dyspozycji alejki spacerowe. Dziennie w sezonie odwiedza park ok. 500 turystów. Drewniane miniatury w skali 1:25 wykonał zespół pod kierunkiem Janusza Kuliga, rzemieślnika z Chmielnika k. Rzeszowa, a architekturę terenu zaprojektował i przygotował Norbert Piekarski z Bliznego.

Od kilku lat makiety charytatywnie konserwowane przez Konsorcjum Renowator Henryka Madejowskiego z Radymna. Obiekty te narażone są na zniszczenia tak jak ich pierwowzory: przez deszcz i śnieg (wilgoć) oraz drewnojady i mrówki.

turystyka smaki zielone eprocarpathia