Aktualności

Skansen w Kolbuszowej zaprasza 23 i 24 września na spotkania w ramach kampanii "60+Kultura", której patronuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W sobotę, 23 września br., o godz. 11.00 i 15.00 odbędzie się zwiedzanie skansenu z przewodnikiem. To wyjątkowa okazja, by powspominać dawne czasy. Natomiast w niedzielę (25 września br.) w godz. 10.00–17.00 odbędą się spotkania międzypokoleniowe w zagrodzie, przy kuchni oraz w kościele. Przewodnicy muzealni staną się uważnymi słuchaczami, a seniorzy – przewodnikami po swoich opowieściach z dzieciństwa. Kanwą tych historii będą spotkania z plecionkarzem Wiktorem Szwanenfeldem w zagrodzie z Żołyni, z gospodyniami z Przecławia i Rzemienia w kuchni w szkole z Trzebosi oraz z etnografami w kościele pw. św. Marka Ewangelisty.

Kampania jest skierowana głównie do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia i ich rodzin. Ma ona zachęcić seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i korzystania z oferty instytucji kultury w ich miejscu zamieszkania.

W te dni wstęp dla osób, które ukończyły sześćdziesiąty rok życia, wynosi 1 zł. Dla pozostałych: 10 zł – bilet normalny, 7 zł – bilet ulgowy, 28 zł – bilet rodzinny, dzieci do lat 7 – wstęp wolny.

turystyka smaki zielone eprocarpathia