Szukana fraza:     
 
 

Mapa interaktywna Zabytków Podkarpacia

X

Aktualności

Wielkie Odkrywanie Podkarpacia

21-06-2011
Takiego wymiaru „Perły w Koronie” jeszcze nie miały. Zapraszamy na Wielkie Odkrywanie Podkarpacia - do głosowania na największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne regionu aż w czterech kategoriach. Do 27 czerwca br. można zgłaszać plebiscytowe kandydatury. Najciekawsze propozycje zostaną hojnie nagrodzone.

Od „Pereł w Koronie”, wakacyjnej akcji zainicjowanej przez portal internetowy naszemiasto.pl przed trzema laty, przechodzimy do Wielkiego Odkrywania Podkarpacia. W składzie powiększonym o Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Polską Organizację Turystyczną, która patronuje plebiscytom we wszystkich województwach.„Wielkie Odkrywanie...” oznacza poszerzenie perłowej formuły. Podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy wybierano największe atrakcje regionu (2008 r.), perły architektury i niezwykłe budowle (2009 r.) oraz najciekawsze zamki i pałace w woj. podkarpackim (2010 r.), głosować można na dziesięć Pereł w Koronie, tym razem w kategorii „zabytki architektury drewnianej”. Ponadto głosy będą ważyły o losach zwycięstwa w kategoriach: „miejscowość (gmina) z pomysłem na turystykę”, „największe wydarzenie” oraz „atrakcja turystyczna regionu”

Głosowanie odbędzie się w portalu naszemiasto.pl, a także – po raz pierwszy - za pomocą SMS-ów. Najpierw jednak zadbajmy o dobrych kandydatów. Wspólnie ze stowarzyszeniem „Pro Carpathia” przygotowana została lista kandydatur w kategorii „zabytki architektury drewnianej”. Jeśli nie jest Ci obojętny los podkarpackich cerkwi, dworków i kościołów, doceniasz uroki zabytkowej architektury uzdrowisk i miasteczek, to nie możesz przegapić okazji. Włącz się do zabawy – zaproponuj nam własną perłę.

Do 27 czerwca br. czekamy na Wasze zgłoszenia. Prosimy o nadsyłanie pod adres rzeszow@naszemiasto.pl propozycji, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się wśród kandydatów na regionalne „Perły w Koronie”. Za najciekawsze zgłoszenia w kategorii „zabytki architektury drewnianej” będą nagrody - dla autora propozycji oraz zgłoszonej perełki, uhonorowanej miejscem na liście do głosowania. Oprócz przewodników i albumów od wydawnictwa Demart w puli nagród są także unikalne „Leksykony drewnianej architekturze sakralnej Podkarpacia” (dwutomowe) oraz filmy DVD o atrakcjach przyrodniczych regionu, których fundatorem jest „Pro Carpathia”.

Zgłoszenie powinno zawierać:
  • fotografię przedstawiającą zgłoszoną kandydaturę,
  • kilka (ale może być więcej) zdań o kandydacie,
  • oświadczenie następującej treści: „Oświadczam, że jestem autorem załączonych zdjęć (zdjęcia) i wyrażam zgodę na ich publikację w portalu naszemiasto.pl”, podpisane imieniem i nazwiskiem.


Pod tym samym adresem e-mailowym do 27 czerwca br. przyjmowane są zgłoszenia w kategoriach: „miejscowość”, „wydarzenie” i „atrakcja turystyczna” (zdjęcie, opis, zgoda na publikację). Nad wszystkimi propozycjami pochyli się kapituła złożona z przedstawicieli mediów i organizacji turystycznych – w każdej z trzech kategorii do etapu głosowania przechodzi po 10 zgłoszeń.

Głosowanie internetowe na 10 najciekawszych zbytków architektury drewnianej, a także na kandydatów w trzech pozostałych kategoriach, ruszy w serwisie naszemiasto.pl w pierwszych dniach lipca. Głosować można do końca wakacji. Wyborom towarzyszy konkurs czytelniczy z nagrodami za najciekawsze opinie o kandydujących perełkach. Równolegle głosować będzie można z pomocą SMS-ów.

Patronami akcji „Wielkie Odkrywanie Podkarpacia. Perły w Koronie 2011” są: Polska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" i Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków, partnerem i fundatorem nagród dla Czytelników – wydawnictwo Demart.
Skarby Podkarpackie

Nr 32

Nr 33

Nr 34

Nr 35

Nr 26

Nr 27

Nr 28

Nr 29

Nr 30

Nr 31

Nr 20

Nr 21

Nr 22

Nr 23

Nr 24

Nr 25

Nr 14

Nr 15

Nr 16

Nr 17

Nr 18

Nr 19

Nr 8

Nr 9

Nr 10

Nr 11

Nr 12

Nr 13

Nr 2

Nr 3

Nr 4

Nr 5

Nr 6

Nr 7

Nr 1


Niniejsza strona powstała przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) Program Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004-2006 Wsparcie mikroprojektów oraz budżetu państwa.
Strona została przebudowana dzięki wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
CMS   powered by Edito